|

Zbieractwo, czy kolekcjonerstwo?

Kącik dla ogrodnika, zdobnika, hafciarki, wierszoklety i dla każdego, kto ma swoją pasję i chce się nią pochwalić albo podzielić.

:)

Zbieractwo, czy kolekcjonerstwo?

Postprzez agik » 16 Lut 2011 12:48

Kto czyta mojego bloga, ten wie, że ostatnimi czasy, u nas w domu odbywają się wielkie porządki. Gruntowne i metodyczne.
Pisałam o tym już w innym miejscu, kiedyś.
Coś co ja uważałam przez ostatnie lata za dopust boży, teraz zaczyna nabierać całkiem fajnych kształtów i swoje mroczne oblicze przemienia w coś całkiem innego- pasję kolekcjonowania z myślą przewodnią "ocalić od zapomnienia".

A co Wy/ Wasi partnerzy zbierają?
Z czego powstaje taka myśl o kolekcjonowaniu ( czegokolwiek)?

http://zachcialo-mi-sie-pisac.blogspot. ... l#comments - tutaj o kolekcjach moich i lubego.
Jestem wymyślona

Awatar użytkownikamahika
Moderator Globalny
Miejscowość: Zielone Płuca PL

Re: Zbieractwo, czy kolekcjonerstwo?

Postprzez mahika » 16 Lut 2011 18:08

ha ha, duże fiaty i wszystko co z tym związane, zresztą wpisałam sie u Ciebie na blogu.
Pryknę fotkę tym eksponatom PRLowskim w domu. Akurat są poustawiane na stole, nie wiem w jakim celu. Może konserwacji <hahaha>
Garażowych i strychowych kolekcji wstawiać nie będę. Ale chętnie bym zobaczyła Wasze skarby!
O ale pokaże wam kawałek tego co czeka na "zrobienie" którym będzie jeździł M. Bo ja to bede czarnym jeździć przeca! Czarny nie ma klamek, jest tuningowany i tez czeka na gruntowny remont. Nazywa sie nawet. Bandzior :D

Image
Chodź, ogrzej się przy mnie.....
http://ogrodkowo.blogspot.com/

Miejscowość: Warszawa

Postprzez jareksz » 16 Lut 2011 18:29

Trochę zarośnięty...

Awatar użytkownikamahika
Moderator Globalny
Miejscowość: Zielone Płuca PL

Postprzez mahika » 16 Lut 2011 18:30

No bo wiesz... on czekał na remont :P
A Ty coś kolekcjonujesz?
Ja w sumie chyba nie :)
Chodź, ogrzej się przy mnie.....
http://ogrodkowo.blogspot.com/

Postprzez jareksz » 16 Lut 2011 18:39

Moje dziecię kolekcjonuje, śmieci. Połamane zabawki, pluszaki bez oczu, badziewie z mc'donalds, klocki, którymi się od lat już nie bawi... z niczym się rozstać nie może. Starsza zbierała gadżety związane z FC Barcelona ale chyba jej przeszlo, poszło większość na Allegro. Ja natomiast kolekcjonuję siwe włosy.

Postprzez agik » 16 Lut 2011 18:45

W pudełeczku sobie zbierasz, Jarek? ;)
Jestem wymyślona

Postprzez jareksz » 16 Lut 2011 19:24

agik napisał(a):W pudełeczku sobie zbierasz, Jarek? ;)

To jest myśl! Obawiam się jednak, że wkrótce kolekcjonerstwo zamieniłoby się w depilację.

Postprzez buka » 16 Lut 2011 22:38

jareksz napisał(a): Ja natomiast kolekcjonuję siwe włosy.

Jarek, ja też tak! Miałam taki moment w życiu, że zaczęły mi rosnąc siwe włosy o strukturze sznurka szpagatowego. Do dziś przechowuję je w pudle z pamiątkami :-D

Miejscowość: Szwecja

Postprzez grazyna » 16 Lut 2011 23:19

Hehehe, to ja juz mam kolekcje siwych na glowie, ciekawa jestem ilosci <hahaha> <ok2>

Nienawidze zbierania, kolekcjonowania ....wrrrr
Przed zapomnieniem sa muzea i tam moge sobie poogladac jak mnie cos interesuje:)

Wyleczylo mnie ze zbierania , zbieractwo mojego taty i mojej mamy, teraz podobno moj brat poszedl w ich slady i bratowa dostaje szaluuuuuu :evil:

Osobiscie interesuja mnie rzeczy, ktore moge uzywac na codzien, lubie otoczyc sie czyms ladnym dla mnie, nakryc ladnie do posilkow, miec ladne szklo, sztucce. O, serwetki kolekcjonuje, ale znikaja w tym samym tempie w jakim je kupuje :)))))))

Postprzez agik » 16 Lut 2011 23:24

A guzików z masy perłowej już nie zbierasz?
Jestem wymyślona

Postprzez grazyna » 17 Lut 2011 13:37

agik napisał(a):A guzików z masy perłowej już nie zbierasz?

Hehe, pare dni temu przegladalam moje guziki z masy perlowej, sa pieeekne:) Nie zbieram juz, bo nie ma jak znalesc te z masy perlowej, dzisiaj same podrobki w sklepach. Mnie wystarcza te uzbierane:)

Kurcze Agik, jaka Ty masz pamiec <ok2> <hahaha>

Postprzez agik » 17 Lut 2011 13:45

Jak byłysmy małe z moją siostrą, to tata nam wymyślał takie różne zabawy, żeby ćwiczyć naszą pamięć, bo twierdził, ze o wiele łatwiej się jest wszystkiego nauczyć, jeśli ma się wyćwiczoną pamięć.
No i wymyślał nam takie zabawy, ze miałyśmy na przykład dopasowywać zwierzątka do ciągu literek, albo cyferek, a potem układaliśmy z tego różne historyjki.
Ja teraz ( czasem) wystarczy, że raz spojrzę na NIP klienta i pamiętam go, choć mi to do niczego niepotrzebne. Po prostu pamietam... Uczę się błyskawicznie, zapamietuję jakoś sama z siebie- wiersze, cytaty, różne szczegóły...
Czasem jestem ciekawa, jakby tak wytrzepać z mojej głowy te wszystkie megabajty różnych informacji, to możliwe, że niezła biblioteka by się uzbierała...:)
Jestem wymyślona

Postprzez grazyna » 17 Lut 2011 13:54

Pamiec, dobra rzecz:)

aggusia35

Postprzez aggusia35 » 17 Lut 2011 15:52

Oj Agik tak sobie myślę jaką bym miała figurę jakbym tak co Tydzień musiała wytrzeć z kurzu tyle syfoonów, żelazek i innych gadżetów swojego męża. Mój no właśnie nie wiem czy na szczęście czy właśnie na nie szczęście nic nie zbiera. W garażu ma swoje królestwo i co tam ma to mnie nie obchodzi. Najwięcej ma chyba rożnych, kamieni które zawsze gdzieś wy haczy na wycieczce. Geologia to jego pasja więc niech tam sobie ma, może na mój grób zbiera :):) Ja bardzo podziwiam ludzi którzy coś zbierają, którzy maja pasję. To jest dla mnie pozytywne zakręcenie. Ja sama nic nie zbieram. Chyba dlatego że denerwowały by mnie w moim otoczeniu takie po pierdółki. Kolekcjonuje i pielęgnuje kwiaty i tych mam wszędzie pełno. :) Jeśli można nazwać to zbieractwem to książki i to by było tyle.

Postprzez grazyna » 17 Lut 2011 16:13

OOOO, Aggusiu, to ja kolekcjonuje z pasja ksiazki kucharskie, nawet nie mam pojecia ile ich posiadam <hahaha> , musze zrobic remanent...hihi

aggusia35

Postprzez aggusia35 » 17 Lut 2011 16:28

Ja książki mam o różnej tematyce kucharskie też ale olśniłaś mnie Grażyna. Zbieram gazety z przepisami kulinarnymi. Niektóre mam na prawdę bardzo stare. Nazbierałam tego dwie szerokie ogromne szuflady i mam problem co dalej :):) Gazety wyciągam (wszystkie ) z szuflad jak układam menu na święta lub jakąś okazje. Taką małą manię mam żeby zawsze zrobić coś innego. :):) Zawsze przekładam te gazety i tak teraz na pierwszym froncie są z Wiekanocą :):)

Postprzez kojonkosky » 18 Lut 2011 00:19

A ja mam rozdwojenie jaźni . :shock:

Bo , z jednej strony , myślę tak jak Grażyna , że kolekcje są dobre w muzeum , a ja nie chciałabym , żeby mój dom stał się muzeum . ;)
No i strasznie nie lubię wycierać kurzu z tych wszystkich cudeniek ...

Ale z drugiej strony , to mam swojego świra : zbieram ( nie kolekcjonuję , bo kolekcja powinna być wyeksponowana i rozrastająca się , a ja za wszelką cenę chcę tego uniknąć :| ) buty . 8-)

Nie wiem po co i dlaczego :roll: i jak Małżowaty mi mędzi , żebym może ograniczyła się do swojego rozmiaru , to nie mam nic na usprawiedliwienie ;) .
No , oprócz " to jest silniejsze ode mnie " :P
Jedyne , czego się trzymam , to określona ( i wymuszona przez warunki lokalowe ) ilość eksponatów : co jakiś czas robię selekcję ( z bólem ) i okazy , które nie przeszły do kolejnego etapu castingu , sprzedaję albo oddaję ...

Za to Małżowaty chomikuje :/ , za nic nie potrafi się rozstać z nabytą rzeczą ( czymkolwiek ona jest : poczynając od gaci , poprzez komputery , laptopy i komórki zużyte , na szczątkach drewnianej łyżki , którą kupił w ubiegłym stuleciu kończąc...

To dopiero jest utrapienie ! :mrgreen:

Dorota zza plota

Postprzez Dorota zza plota » 18 Lut 2011 08:55

Moj Luby jak ma cos wyrzucic to jest wprost chory. Wisza wiec w jego szafie ciuchy z lat 80-siatych (!) albo poczatku 90-siatych. Ja po kryjomu utylizuje. Jedynie koszule sama nosze po domu zamiast fartuszka do sprzatania czy gotowania. Luby mawia, ze nie bezie wyrzucal bo...jak dostanie zawalu :twisted: to schudnie i znow w nie sie zmiesci. Argument, ze nawet wtedy :? Beda juz niemodne nie dziala na niego.

W sumie nie kolekcjonujemy niczego. Luby ma,jako wspomnienie z dziecinstwa, pare albumow ze znaczkami. Ja jedyne co zbieram to ksiazki o ulubionej tematyce lub ulubionych autorow. Sama w sobie mam raczej slomiany zapal bo co prawda uwielbiam porcelane, mozdzierze ale na kilku sztukach sie konczy bo nie lubie jak mam kazdy kat czyms zapchany. Tu z Lubym jestesmy tacy sami bo zaden z nas nie jest jakims zapoalonym kolekcjonerem.

Miejscowość: DTR

Postprzez Pola » 18 Lut 2011 12:32

Zbieractwo jest okropne. Kolekcjonerstwo wspaniałe, daje poczucie spełnienia....choć drąży kieszeń . :D
Ja mam zbiór kalendarzyków listkowych od lat 70-tych i ciągle powiększam ich kolekcję.
Jestem też nieuleczalną kolekcjonerką host , mam ok.800 odmian tych wspaniałych roślin.Oto kilka zdjęć mojego autorstwa na stronie pewnego holenderskiego dystrybutora host :

http://www.hostaparadise.com/Awakening- ... tails.aspx
http://www.hostaparadise.com/Angel-Feat ... tails.aspx
http://www.hostaparadise.com/Interstate ... tails.aspx
http://www.hostaparadise.com/Olive-Bail ... tails.aspx
http://www.hostaparadise.com/Amazing-Gr ... tails.aspx
http://www.hostaparadise.com/Lakeside-P ... tails.aspx
http://www.hostaparadise.com/Eye-Catche ... tails.aspx
" W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. " ( Paulo Coelho)

Miejscowość: Gdansk

Postprzez Czeslaw » 21 Lut 2011 20:18

Dorota zza plota napisał(a):Moj Luby jak ma cos wyrzucic to jest wprost chory. Wisza wiec w jego szafie ciuchy z lat 80-siatych (!) albo poczatku 90-siatych. Ja po kryjomu utylizuje. Jedynie koszule sama nosze po domu zamiast fartuszka do sprzatania czy gotowania. Luby mawia, ze nie bezie wyrzucal bo...jak dostanie zawalu :twisted: to schudnie i znow w nie sie zmiesci.

Od zawalu sie nie chudnie. Od bypassow tez nie. Przetestowane. Tylko dieta. Moze juz zaczac. :)
===========================
Pozdrawiam serdecznie
Czeslaw

Następna

Wróć do Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 0 gości