|

Pierogi;-)

Rozmowy w toku, wolne, frywolne co kto chce i lubi. O wszystkim i niczym. O dupie i Maryni też

Zapraszamy
Miejscowość: Barcice

Pierogi;-)

Postprzez alicja37 » 13 Cze 2012 19:46

Kochani mam takie małe pytanie.
Ile mogły byście wydać kasy na kilogram pierogów z mięsem? Na kilogram wchodzi 60sztuk.Ręczna robota bez ulepszaczy.A ile za ruskie? Tu wchodzi na kilo 70sztuk.
Pytanie oczywiście czysto teoretyczne ;>
Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane.

Awatar użytkownikamahika
Moderator Globalny
Miejscowość: Zielone Płuca PL

Re: Pierogi;-)

Postprzez mahika » 13 Cze 2012 20:40

u nas jedna pani robi tak że za 50 pierogów z miesem, albo z kapustą i grzybami bierze 17 zł.
i mówi że daje farszu dość solidnie.
Nie brałam od niej, jakos nie było okazji więc nie wiem czy to dużo czy mało i jak na tym wychodzi też nie wiem.
Chodź, ogrzej się przy mnie.....
http://ogrodkowo.blogspot.com/

Postprzez bea39 » 13 Cze 2012 20:40

alicja37 napisał(a):Kochani mam takie małe pytanie.
Ile mogły byście wydać kasy na kilogram pierogów z mięsem? Na kilogram wchodzi 60sztuk.Ręczna robota bez ulepszaczy.A ile za ruskie? Tu wchodzi na kilo 70sztuk.
Pytanie oczywiście czysto teoretyczne ;>

Wiesz, trzeba by zorientować się po ile ma Jędruś. On ma znakomite pierogi (i nie tylko) i robione ręcznie.Ostatnio kupowałam z jagodami (ponoć ręczna robota tylko nadzieje chyba nie takie :) ) i kosztowało 9 zł za kg. Ale to było samo gumowate ciasto z czymś filetowym w środku mającym smak zabarwionej mąki.
Ale tez kupiłam mrożone pierogi z serem i szpinakiem paczuszka 400g za 4 zł. niebo w gębie.
Żeby uwierzyć w siebie, muszę mieć kogoś kto we mnie wierzy....

Postprzez agik » 13 Cze 2012 20:48

Teoretycznie to ja bym nie wydała ani złotka :P bo sama bardzo lubię robic pierogi :), a jeśc- już niekoniecznie ...
Ale tak realnie, to 60 pierogów robi się ok pół godziny ( samego lepienia) + koszt surowca+ gaz/prąd ( gaz wychodzi kilkadziesiąt groszy- kiedyś to liczyłam)+ jakiś zarobek.
I jeszcze jedna zmienna, do określenia ceny ;> w markecie kosztują ok 8 zł za kg
Myślę, że 20 zł za kg będzie ok. Choc widziałam catering, w którym pierogi ceni się za sztukę- po 1,1 zł za sztukę ( tylko nie wiem, jakiej wielkości te pierogi)
Jestem wymyślona

Awatar użytkownikaAnovi
Site Admin
Miejscowość: 3City

Postprzez Anovi » 13 Cze 2012 20:58

agik napisał(a):Teoretycznie to ja bym nie wydała ani złotka :P bo sama bardzo lubię robic pierogi :), a jeśc- już niekoniecznie ...

Ja z kolei na odwrót ;> To kiedy będę mogła spożywać te boskie dary?! ;>

Ale do meritum. U mnie takie se, nawet nie specjalnie dobre pierogi, podobno ręcznie robione, kosztują najczęściej w okolicy kilkunastu zł. Ciasto grube, farszu tyle co kot napłakał. :/
Dopytam jutro koleżanki, która u jakiejś babki zamawia, po ile tamta ma, to dam celniejszą odpowiedź.

"Wszystko sprowadza się do tego, żeby stanąć, spojrzeć ludziom prosto w oczy, błysnąć zabójczym uśmiechem i powiedzieć: "spie*****cie, jestem boska".

Joanne Harris "Rubinowe czółenka"

Miejscowość: Barcice

Postprzez alicja37 » 13 Cze 2012 21:39

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. :)
Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane.

Postprzez kokliko » 14 Cze 2012 05:11

Przez wiele lat kupowalam pielmieni od pani X, związanej ze śp pania Ziną z warszawskiego Tbilisi na ulicy
Puławskiej. 1 piel = 1 ZŁ i z takim pakunkiem w miedniczce udawalam się na lotnisko w celach" kontrabandy
pielmieniowej". Mnie sie wydaje, że jeden do jednego jest słuszna ceną. Zaznaczę tylko, że pielmieni pani X były wielkości
nie do końca podwojonej dwuzłotówki.
Teraz już je macham sama z rożnych przepisow, ale nade wszystko nie muszę sie wstydzić pierogowych miedniczek
przed celnikami.
Natomiast ciągle i niezmiennie uważam, że oferta złozona w takim Auchan na pierogi babuni (uszka wigilijne) wysylane
na zachód, spotkałaby się z ogromnym entuzjazmem kupujących.
Spróbujcie!!!!!

Acha, dzień dobry i kawkę robię. Jest chętny?

Postprzez agik » 14 Cze 2012 06:55

Jestem na kawę chętna :)

Kokliko
Moze na allegro lepiej, niż w auchan? I wcale niekoniecznie by trzeba było za granicę. Ludziom coraz częściej się wydaje, że robienie pierogów to jakaś niesłychanie trudna i mozolna sztuka jest, a uszko takie, jak od cioci Rózi by się zjadło ...;)

Alicja
Jeszcze mi się przypomniało, że moi znajomi robili dla knajpki w szkole muzycznej w Nowym Sączu pierogi. Sprzedawali je na porcje- 5 zł za porcję ( 10 szt na porcję). Moja kolezanka wstawała rano, zanim się jeszcze zajmowała pracą w knajpie, to już lepiła 500, albo lepiej pierogów rano :)
Te 5 zł za porcję nic Ci pewnie nie powie, bo to już dawno było, chciałam tylko powiedziec, że można i tak- na porcje liczyc. Z tego co widziałam porcja pierogów w knajpie kosztuje od 8 do 15 zł.

Iwona, to przyjedź do mnie na pierogi :)
Jestem wymyślona

Postprzez Paola_r » 14 Cze 2012 07:58

agik napisał(a):Choc widziałam catering, w którym pierogi ceni się za sztukę- po 1,1 zł za sztukę ( tylko nie wiem, jakiej wielkości te pierogi)

Agik, też lubię kleić pierogi i kulać knedle w zaciszu domowej kuchni <ok2>
W Krakowie, na cosierpniowym Festiwalu Pierogów ostatnio cenili się na 1,50 za sztukę kolibrowej wielkości :shock:
Alicjo, spokojnie zapłaciłabym "na wejściu" ok. 17-18 zł za kilogram. Za sprawdzone i smaczne: ok. 20 zł.
Koszty, jak już pisały dziewczyny, to cena mięsa, dobrej (choć nie najdroższej na rynku) mąki, mediów typu gaz, czy prąd, opakowania, no i oczywiście koszty pracy.
Jutro prawdopodobnie będę w bibliotece, obok jest firma cateringowa z pierogami-zajrzę z ciekawości, na ile się "cenią" za kilogram. Próbowałam kiedyś ichnich pierogów - domowe i owszem. Za grube ciasto, za mało farszu. I farsz niesmaczny (do gotowanej wołowiny dodają wieprzowinę "knurową"). To samo się tyczy ichnich uszek z mięsem.

Licząc na sztuki : mała porcja (5 pierogów) "U Stasi" na Mikołajskiej kosztuje ok. 5 zł
Oswajam brille, ale nadal prześladuje mnie Pan Hilary...Niezwyczajna (co nie znaczy lepsiejsza) jestem z tym brakiem parcia na szkło okularowe ;) Pozdrawiam ciepluteńko Wszystkich Szklistych.

Awatar użytkownikaAnovi
Site Admin

Postprzez Anovi » 14 Cze 2012 09:01

agik napisał(a):
Iwona, to przyjedź do mnie na pierogi :)

Kurnia jakbym mogła to już dawno bym była <zalamka>

"Wszystko sprowadza się do tego, żeby stanąć, spojrzeć ludziom prosto w oczy, błysnąć zabójczym uśmiechem i powiedzieć: "spie*****cie, jestem boska".

Postprzez ophrys » 14 Cze 2012 09:28

Trza namówić Agik żeby na spotkanie przywiozła ;> :D
- nic się nie da zrobić...
- nie da się, to parasola w tyłku otworzyć, inne rzeczy są wykonalne

Postprzez agik » 14 Cze 2012 09:36

A tam przywiozła :P
Na miejscu się zrobi :)

Marzy mi się takie pierogowe szaleństwo :) zrobic różne pieorgi z różnym nadzieniem i w różnych kształtach: Np - pierogi z suszonymi grzybami w formie uszek, z surową wołowiną ( takie, co w gotowaniu daja taki pyszny soczek, który w buzi strzela- bez podtekstów ;> ) w formie pilemieni, normalne pierogi ( szczypane ) z mięsem i z kapustą i grzybami; z koronką na brzegu na słodko z serem; z warzywami ( dynią i serem, ze szpinakiem i fetą) w formie ravioli; i pierogi- szyszki z serkiem, łososiem i koperkiem... I moze jeszcze jakies?
Tylko jak mam czas, to nie mam składników, ani pieniedzy na nie, a jak mam kapitał, to nie mam zaś czasu...
Jestem wymyślona

Postprzez ophrys » 14 Cze 2012 09:54

Tak, tak <ok2> <podskakuje z radości>

Awatar użytkownikaAnovi
Site Admin

Postprzez Anovi » 14 Cze 2012 09:56

Ja nadaję się wyłącznie do zagadywania lepiących a najbardziej to do konsumpcji :D

Postprzez ophrys » 14 Cze 2012 09:58

Ty nam będziesz robiła sto pierdylionów różnorodnych herbat jak już mocne przestanie wchodzić :D

Postprzez agafi » 14 Cze 2012 11:30

agik napisał(a):A tam przywiozła :P
Na miejscu się zrobi :)

Marzy mi się takie pierogowe szaleństwo :) zrobic różne pieorgi z różnym nadzieniem i w różnych kształtach: Np - pierogi z suszonymi grzybami w formie uszek, z surową wołowiną ( takie, co w gotowaniu daja taki pyszny soczek, który w buzi strzela- bez podtekstów ;> ) w formie pilemieni, normalne pierogi ( szczypane ) z mięsem i z kapustą i grzybami; z koronką na brzegu na słodko z serem; z warzywami ( dynią i serem, ze szpinakiem i fetą) w formie ravioli; i pierogi- szyszki z serkiem, łososiem i koperkiem... I moze jeszcze jakies?
Tylko jak mam czas, to nie mam składników, ani pieniedzy na nie, a jak mam kapitał, to nie mam zaś czasu...

i jeszcze pierogi ze swieżymi kurkami i z boczkiem... (a kurki mają to do siebie, że można je w lesie zebrać :D ), i pierogi z bobem podawane z kefirem (mieszanka wybuchowa, ale jak się oprzeć...)

Postprzez agafi » 14 Cze 2012 11:33

A, w razie co ja nadaję sie doskonale do zbierania grzybów do pierogów :D Jestem na punkcie zbieractwa grzybowego tak opętanna, że nic mi nie przeszkadza (poza ewentrualnym kompletnym brakiem grzybów)

Miejscowość: Troche tu, troche tam

Postprzez Ciasteczkowa Potworzyca » 14 Cze 2012 12:32

Agafi, to ja Ci pomoge.
Tez uwielbiam zbierac grzyby, ale za to nie lubie ich jesc.
Jezeli czegos nie wolno a bardzo sie chce, to mozna

Awatar użytkownikaAnovi
Site Admin

Postprzez Anovi » 14 Cze 2012 12:50

Grzybiarz to i ja jestem. Jedyne co mi przeszkadza przy zbieraniu to te kurnia porozwieszane między drzewami pająki <foch>

Postprzez kruszynka » 14 Cze 2012 14:23

Kurki już są.A ja nie mam jak pójść do lasu ;>
I przez Was zachciało mi się pierogów z kurkami ;>
Takich z drożdżowym ciastem i smażonych.
No...takich z patelni

http://www.wielkiezarcie.com/recipe52109.html
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Ale...czasami trzeba wstać i spojrzeć ...

Następna

Wróć do Pogadajmy o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości